Ulotki wyborcze

Zapotrzebowanie na druk ulotek wyborczych zauważalne jest wyłącznie w okresach kampanii wyborczych poprzedzających wybory. Wówczas wielu polityków, kandydatów na radnych, działaczy społecznych i innych osób, które startują w wyborach próbują zwiększyć swoją rozpoznawalność wśród lokalnej społeczności i przedstawić swój program. Ulotki wyborcze drukowane sa na potrzeby wyborów prezydenckich, samorządowych, parlamentarnych czy do europarlamentu. 

Formaty ulotek wyborczych

Ulotki wyborcze drukujemy w kilku różnych formatach, by łatwiej można było dostosować ilość informacji i układ graficzny do dostępnego miejsca na zadruk. Standardowe ulotki wyborcze drukujemy na formatach DL, A6, A5, A4, A3 oraz kwadratowe o boku 120, 150 i 200 mm. Ulotki te zadrukowane sa z jednej lub dwóch stron. 

Przy chęci przekazania większej ilości informacji w bardziej uporządkowany sposób, lepszym wyborem mogą okazać się ulotki składane, które w kompaktowym rozmiarze umożliwiają rozwinięcie do większego formatu i dalsze zapoznawanie się z kolejnymi poracjami treści. Tutaj podobnie formaty ulotki po złożeniu przybieraja najpopularniejsze formaty DL, A6, A5, A4, A3 oraz kwadratowe o bokach 120, 150 i 200 mm. Jest to zdecydowanie bardziej popularny format ulotek wyborczych w przypadku, kiedy celem jest umieszczenie informacji o kandydacie, najważniejszych punktów programu oraz dodatkowych danych jak dane teleadresowe. 

Nie tylko ulotki wyborcze - wydruk plakatów i banerów wyborczych

Skutecznia kampania wyborcza nie może opierać się wyłącznie na jednej z tradycyjnych form przekazu informacji jak ulotki. Bardzo ważne jest też wykorzystanie mediów online, a także plakatów reklamowych, banerów wielkoformatowych wieszanych w wideocznych miejscach w przesztrzeni miejskiej. Połączenie ze sobą wielu form reklamy i promocji pozwoli osiągnąć najlepsze rezultaty podczas kampanii wyborczej.