Ulotki A6, A5, A4, A3 i ulotki DL

Ulotka trafia bezpośrednio do rąk odbiorcy, co wyróżnia ją na tle innych form reklamy. Jeśli chcesz mieć pewność, że przekaz dotrze do dużej grupy ludzi, nie znajdziesz lepszej metody. W zależności od formy kolportażu, Twoja reklama może być wręczana do rąk przechodniów, prosto pod drzwi, albo na przykład razem z codzienną gazetą. Sposobów jest bardzo dużo, a to który wybierzesz może wpływać na decyzję o formacie ulotki. To właśnie rozmiar jest najczęstszym dylematem klientów naszej drukarni. Dla Twojej wygody, proponujemy produkty we wszystkich najbardziej popularnych formatach: A6, A5, A4, A3, DL. Z myślą o projektach bardziej nietypowych, naszą ofertę poszerzyliśmy o format kwadrat w dwóch opcjach.

Najpopularniejsze formaty ulotek reklamowych

Jeśli zdecydowałeś się na akcję kolportażową typu hand to hand (prosto do rąk odbiorcy), radzimy wybrać ulotki A6. Są to najmniejsze ulotki dostępne w naszej ofercie, charakteryzuje je niski koszt. Format ten pozwala na przedstawienie oferty niewielkim kosztem. Trzeba jednak mieć na uwadze fakt, że zbyt duża ilość tekstu nie jest w tym wypadku wskazana. Odbiorca, któremu zostanie wręczona wprost do rąk ulotka niewielkiego rozmiaru, najprawdopodobniej schowa ją do kieszeni, zamiast wyrzucać do kosza. Po prostu się w niej zmieści! Ostatecznie Twoja ulotka trafi do domu odbiorcy, a tam zobaczą ją kolejni potencjalni klienci. W przypadku kolportażu do skrzynek pocztowych lub pod drzwi, możesz pozwolić sobie na ulotki A5. Ten format zwany „zeszytowym” umożliwia przedstawienie oferty obszerniej niż w przypadku A6. Ze względu na większą ilość przestrzeni, łatwiej osiągnąć czytelny i przejrzysty layout. Oczywiste jest, że im większy format ulotek tym większe szanse, że zostaną one zauważone przez odbiorców. Jeśli dystrybuujesz ulotki w formie „wkładki” do gazet, format A4 będzie idealny. Stosunkowo duża kartka papieru nie wypadnie z gazety i nie zginie w gąszczu innych papierowych dodatków. 

Ulotki w formacie DL

Bardzo ciekawym rozwiązaniem, które cieszy się ostatnio popularnością są ulotki DL. Od pozostałych formatów, ulotki DL wyróżniają nietypowe proporcje boków (w przybliżeniu 2:1). Arkusz jest długi i wąski, dzięki czemu doskonale nadaje się do wszelkiego rodzaju list lub wypunktowanych treści. W obecnych czasach, kiedy czytanie zostaje coraz częściej wypierane przez skanowanie treści, tego typu prezentacja oferty lub produktu jest strzałem w dziesiątkę. Zamawiając ulotki w naszej drukarni, to Ty wybierasz format oraz pozostałe parametry. Zawsze jednak możesz liczyć na naszą pomoc w ich odpowiednim doborze.

Przejdź do oferty ulotek reklamowych i zapoznaj się z cenami wybranych nakładów.