Druk plakatów - projektowanie i drukowanie

To, że jakość projektu ma bezpośredni wpływ na skuteczność przekazu najbardziej widoczne jest przy okazji plakatów reklamowych. Przeciętnie odbiorca widzi plakat przez około 3 sekundy, oczywiście pod warunkiem, że w ogóle zwrócił na niego uwagę. W tym czasie powinien zapamiętać jego główny przekaz i poczuć się zachęcony i zmotywowany do podjęcia działania np. kupna biletu na imprezę promowaną za pośrednictwem plakatu lub zakupu reklamowanego produktu. Wykreowanie plakatu, który radzi sobie z tymi wszystkimi zadaniami jest bardzo trudne, ale kiedy się uda - sukces gwarantowany! Nasza drukarnia plakatów pomaga w tworzeniu produktów, obok których nie sposób jest przejść obojętnie. Wielokrotnie mieliśmy okazję udowodnić, że plakat może zachwycać pod względem estetycznym i być jednocześnie bardzo funkcjonalny.

Plakaty do druku na wielu różnych formatach

Jednak drukowanie plakatów nie zawęża się wyłącznie do troski o kreatywny i inspirujący projekt graficzny. To także wybór odpowiednich parametrów, które zagwarantują wytrzymałość i wysoką jakość produktu. Plakat jest narażony na niekorzystne warunki atmosferyczne, dlatego zwiększona gramatura papieru powinna być zawsze brana pod uwagę. Standardowo plakaty drukujemy na papierze kredowym o gramaturze 130g, ale do wyboru naszych Klientów jest jeszcze osiem innych opcji, na których możliwy jest druk. Papier można dodatkowo wzmocnić. Pokrycie folią matową, błyszczącą lub lakierem UV nie tylko zwiększy żywotność plakatu, ale także korzystnie wpłynie na jego prezencję i zwiększy prestiż przekazu reklamowego. Do zamawiającego należy także kwestia wyboru odpowiedniego formatu. To oczywiście jest podyktowane względami praktycznymi, na przykład tym, ile miejsca na wywieszenie plakatu posiadamy. Proponujemy plakaty drukowane w dziewięciu formatach, w tym B1- formacie plakatu filmowego. Inne formaty to: A3, A2, A1, A0, B3, B2, B1, B0 czy XXL. Plakaty w całej swej wymagającej naturze są lubianą i często wybieraną formą promocji. Nie ma lepszego sposobu na dotarcie do bardzo szerokiego grona odbiorców w stosunkowo krótkim czasie. Dobrze zaprojektowany plakat mimochodem zwraca uwagę odbiorców. W tym względzie wygrywa z ulotkami, które mimo, że trafiają wprost do rąk odbiorców, są często przez nich lekceważone. Aby osiągnąć jak najlepsze efekty marketingowe, zachęcamy do wydruku plakatów w większej ilości. Wraz z rosnącym nakładem maleje cena jednostkowa każdej sztuki.

Drukowanie plakatu na potrzeby wydarzeń i eventów

Naturalnym elementem promocji wydarzeń kulturalnych i eventów offline są plakaty. Ich brak lub niewystarczająca ilość może zaważyć na powodzeniu imprezy. Plakat nie tylko spełnia funkcje informacyjne, jest też przedsmakiem imprezy. Sygnalizuje czego uczestnik możemy się spodziewać w jej trakcie. Wpływa bezpośrednio na decyzję o udziale w wydarzeniu. Motywuje do zakupu biletu wstępu, albo wręcz przeciwnie, zniechęca do przybycia. Rola plakatów jest zatem nie do przecenienia. W związku z tym, planując druk plakaty promujące wydarzenie powinny być traktowane w sposób strategiczny. Są najważniejszym nośnikiem informacji, dlatego należy zrobić wszystko co tylko się da, aby prezentowały się odpowiednio. Plakat powinien odzwierciedlać wydarzenie. Jeśli impreza jest pieczołowicie przygotowana, to samo powinno dotyczyć plakatu, który informuje o niej ludzi.

Projektowanie plakatu reklamowego

Druk plakatów jest ostatnią prostą. Wcześniej trzeba jeszcze przebyć długą drogę, jaką jest projektowanie plakatu reklamowego. O tym jak kręta potrafi być to droga, wie każdy, kto choć raz tworzył, bądź brał aktywny udział w tworzeniu projektu plakatu. W tej materii liczy się przede wszystkim pomysł, wyczucie i umiar. Efektywny jest tylko taki poster, który przyciąga uwagę przechodniów i jest przez nich zapamiętany. Ilość komunikatów reklamowych, przez które musi się przedrzeć jest ogromna. Pierwszym wyzwaniem plakatowego twórcy jest zatem wymyślenie „pułapki na wzrok”, którą zastosuje w swoim projekcie. Oczywiście najlepiej działa zaskakująca i inteligentna grafika, albo zabawny slogan, ale przyciągać ludzkie oko można też jakością i ekskluzywnością. Na najbardziej efektowne i efektywne plakaty druk wpływa w znacznym stopniu. Chodzi głównie o wysoką jakość, dokładność i żywe kolory. Intensywna kolorystyka, uszlachetniony materiał sprawiają, że plakat od razu rzuca się w oczy i wyróżnia na tle innych wydruków reklamowych. Drukując plakaty z nami, możesz być spokojny o najwyższą klasę druku, którą docenią nawet laicy. Możesz także polegać na nas w kwestii projektu. Nasi kreatywni graficy, z chęcią pomogą Ci na każdym jego etapie. Co jak co, ale akurat dobre plakaty, stawiają sobie zawsze za punkt honoru.

Cena drukowania plakatów - sprawdź nasz cennik

Druk plakatów to wciąż bardzo popularny element kampanii promocyjnej przedsiębiorstwa, organizacji, produktu lub wydarzenia. Plakaty cieszą się dużym powodzeniem wśród specjalistów od marketingu, ponieważ w krótkim czasie docierają do szerokiego grona odbiorców. Jeśli chodzi o druk plakatów, cena ma również wpływ na popularność tej formy promocji. Najbardziej konkurencyjne ceny oferujemy w przypadku większych nakładów. W takich przypadkach koszt jednostkowy plakatu jest bardzo niski. Na cenę wpływają także pozostałe obok nakładu parametry zamówienia. Korzystając z drukarni internetowej takiej jak nasza, masz okazję samemu skalkulować koszt plakatów. W łatwy sposób wybierzesz materiał i rodzaj uszlachetnienia, które będą odpowiadały Twoim potrzebom oraz sprawdzisz, czy całkowity koszt mieści się w ramach budżetu, który przeznaczyłeś na wydruk plakatów.

Zamawiając u nas plakat, druk poprzedzony jest zawsze wyborem parametrów. Samodzielnie możesz skalkulować koszt zamówienia, wybierając różne rodzaje materiału, jego uszlachetnienia i formatu. W ten sposób na spokojnie masz okazję porównać i przeanalizować dostępne opcje i zadecydować, która najbardziej odpowiada Twoimi potrzebom i możliwościom. Jeżeli w trakcie procesu zakupowego pojawią się pytania lub wątpliwości, nasi doradcy z chęcią pomogą je rozwiązać.