Drukarnia wielkoformatowa Tychy

Czym jest druk wielkoformatowy?

Druk wielkoformatowy to najlepszy sposób na skuteczną reklamę i efekt w rozmiarze XXL. Najczęściej wykorzystywany jest w reklamie zewnętrznej. Ta z kolei uznawana jest za jedną z najskuteczniejszych form przekazu stosowanych w marketingu. Komunikaty reklamowe nadawane za pośrednictwem banerów reklamowych, siatek mesh, czy folii do wyklejania dużych powierzchni np. witryn, obejmują bardzo szeroki zakres odbiorców. Co ważne, trafiają także do osób, które nie odbierają komunikatów przekazywanych za pośrednictwem innych form reklamy. Po prostu nie da się nie zauważyć, czegoś co jest duże i kolorowe.

Projektowanie grafik na wydruki wielkoformatowe

Wielki format, aby był skuteczny musi przedstawiać się w sposób interesujący pod względem kontentu graficznego i tekstowego. Nasza drukarnia wielkoformatowa w Tychach posiada rozbudowane studio graficzne. Pracują w nim zawodowcy, którzy w razie potrzeby stworzą dla Ciebie projekt, z którym po prostu warto „wyjść w outdoor”. Trwałość druków, zwłaszcza tych eksponowanych na zewnątrz ma kolosalne znaczenie.

Technika druku dostosowana do warunków zewnętrznych

W realizacjach wielkoformatowych wykorzystujemy technikę druku solwentowego, który charakteryzuje wysoka odporność na czynniki atmosferyczne i promieniowanie UVTrwałość naszych wydruków jest niezawodna. Wciąż modernizujemy i wzbogacamy nasz park maszynowy i z pełną odpowiedzialnością gwarantujemy najwyższą jakość wydruków wielkoformatowych, które nawet z bliska prezentują się wyraziście i nie posiadają skaz w postaci paskowania. Druk wielkoformatowy nie ogranicza się do papieru i tuszu. To także niepowtarzalna różnorodność materiałów, na których możliwy jest nadruk.

Podłoża na wydruki wielkoformatowe

Jako nowoczesna drukarnia wielkoformatowa proponujemy co najmniej kilka rodzajów podłoży. W produkcji reklam typu roll-up stosujemy blockout 440 g, czyli białą tkaninę winylową, odporną na działanie czynników atmosferycznych, która nie zawija się na brzegach i nie pozwala na przenikanie światła. Banery realizujemy na tkaninie banerowej frontlight 510 g z matowym wykończeniem oraz na materiale odblaskowym frontlight 520 g. Do oklejania dużych powierzchni takich jak elewacje budynków wykorzystujemy wodoodporną i wytrzymałą siatkę mesh. Jedną z najbardziej funkcjonalnych form druku wielkoformatowego jest folia samoprzylepna. Do oklejania okien można zastosować satynową folię one way vision. Do wyklejania dużych, płaskich powierzchni taki jak szyldy czy plansze rekomendujemy folię monomeryczną. Folia wylewna jest najbardziej zaawansowanym rodzajem samoprzylepnych folii i można nią wyklejać pojazdy. Ciekawym rozwiązaniem jest nadruk na płycie PVC spienionej, z której wykonuje się efektowne tablice reklamowe i szyldy.

Druk wielkoformatowy kojarzony jest w pierwszej kolejności z reklamą zewnętrzną. Ma on zastosowanie również w produkcji elementów wystroju wnętrz takich jak fototapety czy obrazy na płótnie canvas. Nasza nowa maszyna Roland RS-640! pozwala nam na jeszcze szybsze terminy realizacji wydruków wielkoformatowych zarówno tych do ekspozycji zewnętrznej, jak i tych przeznaczonych do zastosowania wewnątrz pomieszczeń.