Drukarnia sitodrukowa tychy

O tym, że sitodruk przeżywa swoją drugą młodość i jest bardzo chętnie wykorzystywany przez drukarnie można przekonać się wpisując w wyszukiwarce frazę sitodruk + jakiekolwiek miasto, na przykład sitodruk Tychy. Wyników wyszukiwania ukaże się całe mnóstwo. Nic dziwnego „sito” ma wiele praktycznych zalet.

Technika druku sitowego

Zacznijmy od początku. Pod tajemniczą nazwą sitodruk kryje się bardzo uniwersalna technika druku, za pomocą której można wykonywać wielokolorowe nadruki na różnorakich płaskich powierzchniach. Nazwa pochodzi od sita czyli ramy aluminiowej lub drewnianej z naciągniętą siatką o dowolnej gęstości oczek, przez które przeciąga się farbę. Zastosowanie tej techniki jest bardzo szerokie. Najczęściej wykorzystuje się ją w druku na odmiennych od papieru podłożach takich jak folie samoprzylepne, tworzywa, kartony, tekstylia, ceramika, drewno.

Charakterystyka i właściwości sitodruku

Profesjonalna drukarnia sitodrukowa wykorzystuje bardzo wytrzymałe farby drukarskie, co sprawia, że nadruki są trwałe i odporne na niekorzystne czynniki takie jak wilgoć, promieniowane UV, a nawet uszkodzenia mechaniczne. Użycie dużej ilości farby pozwala na uzyskanie wyrazistych i nasyconych barw, co zwiększa jakość i atrakcyjność wydruków. Sitodruk stosuje się w druku wielkoformatowym, a co za tym idzie można go wykorzystać w produkcji reklam zewnętrznych, tym bardziej, że jest wodoodporny i trwały. W związku z tym „sito” drukarnia Piga.pl wykorzystuje na co dzień.

Z reguły, naszego Klienta nie interesuje sposób wykonania zlecenia, a jedynie końcowy efekt. Na szczęście poligrafia dysponuje zróżnicowaną gamą technik druku. Wybór odpowiedniej technologii spoczywa więc na nas. Naszym zadaniem jest dopasowanie tej najbardziej optymalnej pod względem kosztów oraz jakości, biorąc pod uwagę całą specyfikację projektu. W trakcie wieloletniego doświadczenia doskonale poznaliśmy technologie drukarskie, dlatego wiemy jak zastosować je do każdego zlecenia, tak aby osiągnąć jak najlepsze efekty. Jako wszechstronna drukarnia sitodruk musieliśmy obowiązkowo włączyć w zakres naszych usług. Stosujemy go wszędzie tam, gdzie najistotniejsza jest trwałość nadruku, a także przy nietypowych wymaganiach dotyczących nadruków.